Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co mężczyzna powinien zabrać w podróż?

2021-01-04
Co mężczyzna powinien zabrać w podróż?

Dobrze zapakowany i zaplanowany bagaż to mniej problemów w podróży. Z dala od domu dobrze jest być przygotowanym na każdą okoliczność. Obok podstawowych akcesoriów codziennego użytku, warto zabrać ze sobą kilka dodatkowych drobiazgów, które mogą ułatwić rozwiązanie trudnej sytuacji. Podpowiadamy, co mężczyzna powinien zabrać ze sobą w podróż.

Kosmetyki i akcesoria


Zestaw kosmetyków i akcesoriów, ułatwiających utrzymanie codziennej higieny, to niezbędnik każdego mężczyzny zarówno w domu, jak i w podróży. Dobre hotele oferują swoim klientom bezpłatne komplety podstawowych produktów, ale warto zabrać ze sobą ulubiony szampon lub żel pod prysznic. W bagażu mężczyzny, który dba o swój zarost, przyda się maszynka do trymowania, by nawet na chwilę nie stracić kontroli nad brodą lub wąsami. Panowie, dla których liczy się gładka skóra na twarzy, nie powinni wyruszać w podróż bez maszynki i kosmetyków do golenia.


Nie musisz zabierać ze sobą pełnowymiarowych opakowań kosmetyków. Zajmą one dużo miejsca w bagażu, a prawdopodobnie nie zdążysz zużyć całości podczas wyjazdu. Dobrym rozwiązaniem jest spakowanie do podróżnej kosmetyczki miniaturowych wersji dostępnych w każdej drogerii. Możesz też przelać codzienny szampon lub żel pod prysznic do małego opakowania. To tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie – nie wydajesz pieniędzy na miniaturki kosmetyków i ograniczasz ilość zużytych opakowań.


Skórzana kosmetyczka męska Solier SK04 brązowa vintage

Ubrania i bielizna na zmianę


Pakując się na wyjazd pamiętaj, że masz ograniczone możliwości, jeśli chodzi o ilość zabieranych ze sobą ubrań. Zwłaszcza, gdy korzystasz z usług przewoźnika, który narzuca pasażerom limity bagażu. Do torby spakuj więc jedynie minimalną ilość ubrań. Taką, która pozwoli Ci komfortowo spędzić kilka dni poza domem. Jeśli na miejscu masz do dyspozycji pralkę, możesz zabrać ich mniej. Zawsze jednak bądź przygotowany na różne sytuacje.


Zestaw ubrań do spakowania w podróż dopasuj odpowiednio do pogody, jaka panuje na miejscu docelowym. Wybieraj takie elementy garderoby, z których stworzysz kilka zestawów. Skup się bardziej na górnych częściach – w podróży częściej będziesz zmieniał koszulki i bluzy, niż spodnie. Nie zapomnij też o skarpetkach i bieliźnie na zmianę. Spakuj po jednej parze na każdy dzień wyjazdu i dorzuć dwie kolejne z myślą o nieprzewidzianych okolicznościach.


Skórzana torba męska podróżna Brodrene R30 koniakowa

Akcesoria elektroniczne


Mężczyźni lubią otaczać się elektroniką i gadżetami ułatwiającymi codzienne funkcjonowanie. Laptop, tablet, smartfon, elektryczna maszynka do golenia i szczoteczka do zębów – lista akcesoriów zabieranych w podróż jest długa. Nie zapomnij dopisać do niej zasilaczy, ładowarek i kabli, bez których elektroniczne gadżety w pewnym momencie stanął się zbędnym, bezużytecznym bagażem.


W przypadku podróży zagranicznej pamiętaj, że w niektórych krajach gniazda sieciowe różnią się od naszych. Zaopatrz się więc w odpowiednie przejściówki, za pomocą których bez problemów podłączysz swoje urządzenia do prądu. Pamiętaj też o zabezpieczeniu sprzętu na czas podróży. Zwłaszcza, gdy nie będziesz miał pełnej kontroli nad swoją torbą lub walizką.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

pixel