Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Białe torebki – praktyczne czy nie?

2018-03-19
Białe torebki – praktyczne czy nie?
Biały kolor jest w modzie niezwykle pożądany, jednak uważany za wyjątkowo niepraktyczny. Powierzchnie w tym odcieniu łatwo się brudzą i widać na nich każdą, najmniejszą nawet plamkę. Czy oznacza to konieczność ostatecznej rezygnacji z bieli w naszych garderobach? Na pewno nie w przypadku torebek!

Biała torebka – informacje, które warto znać przed zakupem

O tym, czy dany materiał będzie praktyczny decyduje to, jak łatwo możemy go wyczyścić. Zanim zdecydujesz się na zakup białej modnej torebki, zapoznaj się ze sposobami usuwania zabrudzeń z materiału, z jakiego została ona wykonana. Może się bowiem okazać, że strach ma wielkie oczy, a plamy z tej powierzchni schodzą z niespotykaną łatwością. Oprócz „babcinych” metod, warto sporządzić również listę syntetycznych specyfików, dedykowanych danej tkaninie.

Biała torebka ze skóry – naturalna czy syntetyczna?

Jeśli rozważasz zakup torebki z białej skóry, wybierz naturalną. Jest ona zdecydowanie trwalsza i bardziej odporna na uszkodzenia, pęknięcia czy przetarcia. Chociaż kosztuje nieco więcej, niż jej syntetyczny odpowiednik, odwdzięczy się niezwykła trwałością i świeżym wyglądem przez długie lata. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że środki chemiczne stworzone z myślą o ekoskórze absolutnie nie powinny być stosowane na tej naturalnej – zamiast usunąć zabrudzenia, zniszczą elegancką powierzchnię bezpowrotnie.

Biała torebka – właściwa impregnacja kluczem do sukcesu

Właścicielki białych torebek nie powinny jedynie ograniczać się do usuwania z nich już istniejących plam. Dobrą praktyką jest regularne stosowanie impregnatu. Taka konserwacja pozwala chronić powierzchnię torebki przed brudem i wilgocią, a także ułatwia późniejsze czyszczenie. Nie warto jednak sięgać po preparaty uniwersalne, gdyż nie uchodzą one za szczególnie skuteczne. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup specyfików dedykowanych danemu materiałowi.

Biała torebka – jak się z nią obchodzić, by służyła jak najdłużej?

Posiadaczki białej torebki muszą mieć w pamięci, by należycie się z nimi obchodzić. Chociaż każdą torbę należy szanować (a niektóre przesądy wręcz zabraniają stawiania ich na podłodze w obawie przed „uciekającymi” pieniędzmi), czarny model zniesie zdecydowanie więcej, niż ten o białej powierzchni. Odpada zatem stawianie na podłodze, a miejscach publicznych typu komunikacja miejska – nawet na siedzeniu. W naszym mieszkaniu taka torebka powinna mieć swoje specjalne miejsce, podobne w pracy lub na uczelni.

Biała torebka – co do niej nosić?

Pod względem stylistycznym, przed białą torebką rysują się rozmaite możliwości stylizacji. Należy wziąć jednak pod uwagę również praktyczną stronę. Biała powierzchnia łatwo „zbiera” kolory z innych materiałów, więc powinnyśmy się upewnić, że garderoba, z którą ją łączymy nie farbuje. W innym wypadku na torbie powstaną plamy oraz kolorowe zarysowania, które mogą okazać się niemożliwe do usunięcia. Aby nie dopuścić do powstania takiej sytuacji, torebkę należy zaimpregnować z wyjątkową starannością i regularnie czyścić.
pixel