Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5 powodów, by wybrać skórę ekologiczną

2020-05-04
5 powodów, by wybrać skórę ekologiczną

5 powodów, by wybrać skórę ekologiczną

Skórzane akcesoria galanteryjne są niezwykle popularne. Po takie rozwiązania sięga coraz więcej ludzi. Przyciąga ich wysoka jakość wykonania i przede wszystkim wytrzymałość i długotrwałość. Co prawda, czasami produkty takie są nieco droższe od materiałowych zamienników, ale w gruncie rzeczy i tak się to opłaca. Tańsze modele prawdopodobnie szybko się zużyją i trzeba będzie w krótkim czasie ponownie wydawać pieniądze i kupić nowe. Skóra natomiast zapewnia wieloletnią gwarancję. Artykuły wykonane z tego materiału posłużą przez wiele lat i wciąż będą się prezentować nienagannie. Konsumenci często zadają sobie jednak pytanie: czy skóra ekologiczna zachowa się podobnie do naturalnej? Czy warto ją wybrać? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Czym jest skóra ekologiczna?

To specjalny materiał, który wyglądem przypomina skórę naturalną. Nie jest to typowa skóra, a jedynie jej imitacja. Jednak dzięki wysokiej technologi w obecnych czasach, możliwe jest wykonanie produktów najwyższej jakości, które do złudzenia przypominają tradycyjny, skórzany materiał zarówno swoją prezencją, funkcjonalnością oraz charakterystyką. Pod względem chemicznym, tak zwana „eko-skóra” to materiał poliestrowy pokryty PCV. Podczas jej produkcji nie używa się bowiem materiałów pochodzenia odzwierzęcego. Jakie ma zalety?

Ochrona zwierząt

Ludzi coraz częściej zaczyna interesować los zwierząt. O wiele więcej osób decyduje się przejść na wegetarianizm lub weganizm, organizuje się wszelkiego rodzaju zbiórki dla dobra zwierząt albo pokazuje się swoje stanowisko względem jakiejś sytuacji. Dlatego eko-skóra to strzał w dziesiątkę i tak naprawdę jedyny słuszny wybór dla wielu ludzi. Jej produkcja jest stuprocentowo chemiczna i do stworzenia wyrobów skórzanych nie trzeba śmierci zwierząt. Zdecydowanie większa część społeczeństwa uważa, że pozyskiwanie skóry jest nieetyczne i powinno być zabronione. Dlatego decydują się właśnie na zakup produktów wykonanych z jej syntetycznego zamiennika.


Pojemny portfel damski czerwony Milano Design

Cena

To kolejny powód, dla którego eko-skóry stają się tak popularne. Wszelkiego rodzaju portfeletorebki czy teczki wykonane z tego materiału są o wiele tańsze (niekiedy nawet o połowę albo i więcej!) od tradycyjnych i naturalnych skór. W związku z tym wiele osób może sobie na nie pozwolić i cieszyć się ich pięknym wyglądem. Czasem zdarza się też tak, że konkretne artykuły są potrzebne jedynie na kilka wyjść. Wówczas nie opłaca się kupować bardzo drogich modeli, tylko lepiej zdecydować się na tańszą eko-skórę.

Wygląd skóry

Nie można zapominać o tym, że choć pozyskiwanie skór w sposób tradycyjny wzbudza wiele kontrowersji, to jednak skórzane produkty prezentują się fantastycznie, dodają klasy i elegancji. Ekologiczna wersja jest niemalże nie do odróżnienia.

Torebka damska shopper bag worek 0007 żółto beżowa

Odporność

Co ciekawe, eko-skóra jest dużo bardziej odporna na wilgoć od naturalnej. Skórzanych produktów nie trzeba więc konserwować.

Różnorodność

W związku z szerzącym się zapotrzebowaniem na ten rodzaj skóry, projektanci tworzą coraz to nowe propozycje, różniące się designem, kolorami i fakturami.

Pojemny portfel damski brązowo - biały Milano Design
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel