Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-07-27

Jak rozpoznać jakość skóry?


Wyroby skórzane są bardzo modne. Ludzie doceniają je ze względu na elegancki wygląd oraz solidne wykonanie, co umożliwia użytkowanie przez wiele długich lat. Niestety, na rynku nie brakuje podróbek. Producenci takich rzeczy chwalą się, że ich wyroby zostały wykonane ze skóry najwyższej jakości, chociaż często nie ma to nic wspólnego z prawdą. Co zatem zrobić, aby ocenić czy dany produkt charakteryzuje się odpowiednimi walorami?

Jakość skóry - na co zwrócić uwagę?
Bardzo dobrym sposobem na określenie jakości danego produktu jest wykonanie próby z kilkoma kroplami wody. Dlaczego? Należy wiedzieć, że prawdziwa skóra to materiał "oddychający". To oznacza, że krople - które użyjecie do tego testu - powinny wsiąknąć w dany materiał oraz zostawić mokrą plamę, która jednak powinna niedługo wyschnąć. Jak zachowa się produkt ze skóry o wątpliwej jakości? Nie charakteryzuje się porowatością, ani nie "oddycha". To oznacza, że nawet zwykła kropla wody może odbarwić albo zniekształcić element garderoby poddawany takiemu testowi.

Warto zwrócić uwagę także na metkę. Produkty wykonane ze skóry o dobrej jakości oznaczone są na wiele sposobów. Jednym z nich jest słowne określenie (może ono występować w rozmaitych językach, np.: pure leather czy veritable). Trzeba zatem dowiedzieć się, w jakim kraju został wykonany dany element garderoby oraz sprawdzić w słowniku znaczenie wszystkich słów znalezionych na metce.
Dobrym sposobem na sprawdzenie stanu skóry jest dokładne obejrzenie krawędzi. Należy zaznaczyć, że naturalna skóra posiada jednolitą warstwę w przekroju. W przypadku podróbek, niestety, widać różnicę pomiędzy wypełnieniem oraz wierzchem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oszacować jakość danego elementu garderoby za pomocą dotyku. Wystarczy tylko wziąć go w ręce i sprawdzić czy nie jest zbyt gumowy lub plastikowy. Produkty ze skóry o wątpliwej jakości są niezbyt przyjazne (biorąc pod uwagę kontakt z rękami) i charakteryzują się sztucznością. Elementy garderoby cechujące się zastosowanie, odpowiednich materiałów są mniej elastyczne, ciepłe oraz miłe w dotyku.
Produkty ze skóry (o odpowiedniej jakości) posiadają nieregularne pory. Tymczasem w momencie oglądania podróbek te elementy charakteryzują się powtarzalnością i schematycznością.

Niektóre osoby są w stanie rozpoznać jakość skóry również za pomocą węchu. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ obecnie wiele zakładów produkcyjnych - które wytwarzają podróbki - są w stanie skutecznie oszukać klientów. Należy jednak zaznaczyć, że prawdziwa skóra cechuje się charakterystyczną wonią i nie można, w jej przypadku, wyczuć żadnej domieszki tworzyw sztucznych.

Gdzie kupować produkty ze skóry?
Istnieje jeszcze jeden, bardzo skuteczny sposób, żeby dowiedzieć się z jakim produktem mamy do czynienia. Aby nie mieć do czynienia z podróbkami należy wybrać odpowiedni sklep, który cechuje się doświadczeniem w branży oraz profesjonalizmem w swoich codziennych poczynaniach. Dzięki temu będziecie mieli 100%, że zakupione elementy posiadają cenę, która jest adekwatna do jakości.
pixel